Aktuality

 

 Osmý ročník Orlické série je za námi, odjeli jsme devět závodů. Jsem rád že jste se nezalekli nízkého stavu vody.. snad to bude příští rok lepší. Chci moc poděkovat sponzorům za podporu: MOTORON s.r.o.- Vladimír Janouš, ELPRO-Via s.r.o.- Libor Knesl, RE-MAX reality s.r.o.- Simona Janotová​, O SAILS- Pepa Ovčička​ a Hanka Ovčičková, HACJACHT- Martin Hacmac, SRBA s.r.o.- Honza a Standa Srbovi a rozhodčímu. Všem moc děkuji za podporu a těším se na příští rok.. Jachtingu ahóóój :-)


V sobotu 26.9. jsme odjeli poslední závod letoční sezony- 8 hodinový maraton O pohár Slunce. Na startu se sešlo 21 lodí, což byla slušná účast, děkujeme závodníci. Počasí nám přálo, foukal slušný vítr, závody se obešly bez kolizí a problémů. 

 

1.8. jsme odjeli další závod Izolepa Cup. Do Orlického poháru se započítala jen první rozjížďka.
 

V sobotu 25.7. jsme odjeli další závod Orlické série, Vánoční regatu. Proběhlo vše jak se na Vánoce sluší a patří, zdobili jsme stromeček, zpívali koledy, byla vánočka, cukroví i řízek se salátem.. Počasí nám přálo, start byl v cca 11,30 hodin a jeli jsme dlouhou rozjížďku do Pukňovské zátoky a zpět. Při dojezdu do cíle nás dostihla fronta a změna počasí, zlomený stěžeň, popraskané vanty, lodě zafoukané do zátok, problémy se sbalením plachet je jen krátký výčet příhod které se staly. Naštěstí proběhlo všechno bez zranění.. Další rozjížďky se pro silný nárazový vítr nekonaly. 

 

V pátek 11.7. odstartovalo z Mariny Orlík 12 lodí do čtvrtého závodu Orlického poháru- 24hodinovky. Start byl posunut na 20tou hodinu a vyjeli jsme směr Husárna, pod dráty byla točná boje a celou noc jsme pluli na hráz, kde jsme otočili zpět. V noci lehce foukalo, ale i tak většina lodí plula tuto vzdálenost od světla do světla :-). Přes den se střídalo bezvětří a grilování posádek s celkem slušným větrem, takže první HEBE IV. překonala rekord Jardy Sochora s Abrakadabrou v naplutých km- 88 km Jarda, nový rekord HEBE IV. je 98 km, GRATULUJEME, HebáciJebáci dávají na dalších závodech láhev!! S nablouděnými a nakřižovanými km to bylo víc, ale bereme říční km, takže 98 platí. Po dojezdu jsme byli všichni dost zdrchaní a použití, ale myslím že už se shodneme na tom že příští rok pojedeme znovu :-)

 

O víkendu jsme odjeli druhý závod Orlické série- Barrandovský pohár. Závod byl poznamenaný počasím, v sobotu jsme čekali na vítr a pak startovní pole rozehnala bouřka :-( . V neděli jsme odjeli jednu rozjížďku za slabého větru.. Tak snad na Radavském regatě bude líp.