Bazén aneb starost i radost

Jestliže jste pevně rozhodnuti pro pořízení bazénu, zvážili jste veškeré faktory, je výběr či samotná stavba zásadním krokem. Nejedná se pouze o jednorázovou investici do bazénu, ale údržba a péče obnáší mnohem více. Důležité je důkladně vše promyslet a nic neopomenout. Je zapotřebí myslet na nezbytné
bazén na zahradě

Mezi podstatné faktory náleží rovněž trvanlivost a odolnost konstrukce, intenzita údržby a to především ohledně vody. Dalším nezbytným atributem k řešení je, zda zastřešit bazén či nikoli? Jaké výhody a naopak potenciální negativní stránky jsou v případě rozhodnutí pro zastřešení zahradního bazénu?

Důležitý faktor v rámci údržby čisté vody!

Zde není myšleno v rámci zachování čisté vody jen v podobě eliminace nečistot a špíny. Zásadní je hygienicky nezávadná voda se správným pH. Je třeba si pamatovat, že však vše v rozumné míře, neboť nadměrné použití chemie může mít negativní vliv na kvalitu vody v bazénu. Pro efektivní prodloužení čisté vody jsou lepší volbou kyslíkové tablety či zcela nechemická varianta a to UV záření.

Adekvátní údržba aneb zásadní je

· základ tvoří pravidelná filtrace,
· použití vhodné chemie,
· použití nechemických produktů,
· použití jen mírně slané vody a to bez nutnosti další chemické údržby,
· kombinace UV lampy a správného přídavku v podobě bazénové chemie apod.
čistá voda

Výhody aneb proč zvolit zastřešení bazénu?

V případě nezastřešeného bazénu voda se přes noc ochlazuje. Je tomu tak rovněž v chladnějších dnech či ve dnech s nižší sluneční intenzitou, v době deštivých dnů, atd. Tyto nepříznivé dny způsobují, že voda ve venkovním bazénu se může citelně ochladit až o deset stupňů.

Oproti tomu právě zastřešení bazénu udržuje vodu v neměnné teplotě i po dobu nepříznivých či chladnějších dní. Současně však zastřešení plní fuknci solárního ohřevu. Díky tomu tak dokonce teplota vody může vystoupat o více jak osm stupňů.

Zastřešený či zakrytý bazén eliminuje zanesení nečistot do vody, jedná se zde především o listí, kamínky, písek, drobný hmyz apod. Prostřednictvím zastřešení bazénu odpadá pak v rámci údržby i čištění vody pomocí různých sítěk či vodních vysavačů. Zároveň ani nedochází ke zhoršení vody vlivem jemnějších nečistot, jako je například prach. A tak není zapotřebí použití chemie ve vyšší míře.