Lázeňské turné s pronajatou dodávkou

Česká republika je významnou lázeňskou oblastí, kterou navštěvují každý rok tisíce zájemců z naší země i ze zahraničí. Kromě Luhačovic a světoznámého pramenu bohatého zejména na jód, s názvem Vincentka, jsou nejznámějším lázeňským prostředím Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart, Konstantinovy Lázně a Františkovy Lázně. Většinu z nich spojuje i významný krajinný celek s názvem Slavkovský les. Je to chráněná krajinná oblast, jedna z nejčistších v celé Evropě, nezasažená průmyslem, zemědělstvím a další lidskou činností, přičemž jednou z podstatných předností jsou četné minerální prameny.

kolonáda v Mariánských Lázních

Přemýšlíte-li nad trávením dovolené nebo nad prodlouženým víkendem, který byste si rádi užili v přírodě, a vaším cílem nejsou přelidněné destinace a problémy spojené s nákazou Covidem-19, můžete si dopřát turné po lázeňských centrech na vlastní pěst. Přenocovat můžete v kempech, turistických ubytovnách nebo v soukromých penzionech, např. v Teplé, v Mariánských Lázních, v Kyselce či v Karlových Varech a s dodávkou z půjčovny dodávek Praha se pak pohybovat v tomto velmi malebném, poklidném a zajímavém kraji, kde převažuje lesní porost a prostorné louky nad lidskými sídly.

Mariánské Lázně

Jízda v dodávce je pohodlná, široká sedadla a dostatek místa pro nohy vás nebudou nutit častěji zastavovat, i když míst pro zastavení je tu celá řada, kde se můžete kochat tamním prostředím. Jistě vás zaujme Bečov nad Teplou, pastviny u Otročína, odkud pochází jogurty Hollandia, rozhledny Krudum a Krásenský vrch, přehrada Stanovice, hrad Loket a také místo, kde se z podzemního vrtu, z hloubky sto metrů čerpá minerální voda Magnesia. Mimochodem, ta je jedním z nejlepších zdrojů hořčíku a je to jediný pramen v celé Evropě, který má spolu s hořčíkem optimální složení na každodenní pitný režim. A máte-li zájem, můžete ochutnat léčivou minerálku přímo z pramene, mezi obcí Louka a Nová Ves je postaven altán, kde si můžete načerpat Grünskou kyselku přímo do láhve nebo kanystru na cestu.