Schodiště do každého prostoru

Spojují jedno patro s druhým, ale najdeme je i před rodinnými domy, panelovými domy, kdekoliv, kde je nerovnost terénu a tak dále, takže jsou nedílnou součástí pomalu každého prostoru. O čem je řeč? Ano, o schodištích. Plánujete stavbu domu na patro? Bude součástí budovy také schodiště? Ještě nevíte, jaké si vyberete? Nebo jste firma, která staví administrativní budovu nebo jiný objekt? Potřebujete naplánovat vstup do patra? Rekonstruujete a chcete si vytvořit útulný domov? Chcete pořádnou změnu schodiště? V tom případě se podívejte na samonosné typy schodů. Ty jsou totiž vhodné jak do velkých, tak i malých prostor. Jejich velkou výhodou je fakt, že se vlezou i tam, kde obyčejně větší schody ne. Nemusíte nic betonovat, ani podezdívat. Nepotřebujete žádné nášlapy vrtat do zdi, ani zvažovat jiné složité varianty. Tyto typy se dají velice snadno zkonstruovat, přitom jsou líbivé, nezavřou Vám prostor v místnosti, ani nevytvoří nevzhledný tmavý kout. Prostor bude prosvícen a navíc mohou být schody v různém designu.

točité schodiště

Samonosné schodiště je velice oblíbené. Zejména proto, že je vzdušné, lehké, vidíte přes něj, takže Vám neubírá světlo v místnosti, právě naopak dokáže prostor rozzářit a zútulnit. Nezmenšuje danou místnost a nechává ji krásně otevřenou. Schodiště mohou být ladné a elegantní či mohou působit výrazně. Design se dá přizpůsobit danému prostoru nebo ostatním materiálům, které se v místnosti nachází. Moderní, spolehlivé a především bezpečné. Přesně takové jsou samonosné schodiště.

schodiště červený koberec

Do malého i velkého prostoru

Hodí se jak do velkého, tak i malého prostoru, protože je můžete různě zatočit, natočit, nechat rovné nebo strmé. Záleží jenom na Vaší představě. Navíc se dají upravit, můžete mít dřevěné nášlapy, typicky se volí buk, ale je možná také povrchová úprava v jiném dekoru. Dále se může použít sklo nebo ocel. Tyto materiály nepotřebují žádnou povrchovou úpravu a schodiště postačí vždy přetřít lehce navlhčeným hadrem. Vydrží po dlouhou dobu jako nové. Mají vždy dlouhou životnost. Spojovací prvky jsou z nerezové oceli. Na nášlapy se dá použít také mramor nebo umělý kámen.