Co znamená v dentální hygieně pojem Airflow?

Vzpomínáte si na časy, kdy jste se vydali k zubnímu lékaři, a přesto, že u vás nenašel žádný kaz, odcházeli jste z ordinace s nepříjemnými pocity? To se stávalo tehdy, bylo-li zapotřebí odstranit zubní kámen. Dřívější metody nebyly totiž nic moc – kdo to pamatuje, ten o tom ví své. Pomocí určitého nástroje se zubař či dentista snažil odstranit zubní kámen mechanickou silou, tzn., že se snažil vyškrábat kámen mezi zuby. To šlo poměrně těžko, takže to trvalo nějakou chvíli a dáseň, mnohokrát zasažená „drápkem“, při tom zaplakala. Pozdější způsob odstraňování kamene ultrazvukem byla proti tomu procházka růžovým sadem.

mouth-5671265_1280

Avšak, jak kdosi pravil: „pokrok nezastavíš“, a tak dnes si můžeme dopřát luxusní odstraňování zubního kamene inovativním přístrojem, který je bezpečný a velice komfortní. Nazývá se AIRFLOW PROPHYLAXIS MASTER a pochází ze švýcarské provenience, což zaručuje tu nejvyšší kvalitu. Na klinických testech se podíleli špičkoví zubní odborníci z celého světa. Zařízení je určeno pro intenzivní profesionální použití, s vysokou přesností a dodržením nejvyšších hygienických standardů.

Tímto speciálním přístrojem se odstraní jak zubní kámen, tak i mikrobiální plak a pigmentace zubů, a to ve všech, to znamená i v těžko dostupných místech v ústech. Používá se bez rizika poškození dásní i zubních tkání. Navíc celý proces ošetření zpříjemňuje zvlhčování proudící teplou vodou – pacient si může vybrat až z pěti stupňů teploty. Pročištění chrupu a jeho leštění je prováděno v jednom kroku.

Vhodný je pro pacienty všech věkových kategorií, pro stálý i dočasný chrup, pro zuby citlivé, anebo i pro protetiku.

dentist-chair-1702284_1280

A protože odstranění zubního kamene i plaku k základní dentální hygieně neodmyslitelně patří, možná už přišel čas, abyste se na tento zákrok objednali. Se zubním kamenem se zvyšuje nejen riziko vzniku zubních kazů, ale též závažných onemocnění dásní. A nebojte se, ošetření přístrojem Airflow 2kdent je naprosto bezbolestné.