Mobilní dům jako plnohodnotný způsob bydlení

Mobilní dům jinak také mobilheim začal psát svou historii na počátku 70 let v USA, kde se postupně rozšířil do všech koutů světa. Obyvatelé v USA museli v minulosti překonávat velké vzdálenosti kvůli pracovnímu vytížení a i z tohoto důvodu se mobilheimy staly velmi oblíbenou alternativou běžného bydlení. V počátku měly podobu obyčejných karavanů, které se postupem času měnily na plnohodnotné obydlí s dvěma až třemi místnostmi. Mobilní domy v současnosti u nás využvá řada lidí k rekreačním účelům nebo mladé páry, které v tomto způsobu bydlení vidí levnou a pohodlnou alternativu.

mobilní dům

Ceny nemovitostí každým rokem raketově rostou, jinak tomu nebude ani po zdlouhavé karanténě vlivem koronaviru, který sužoval celý svět. Mladé páry mají i vlivem zpřísňujících s podmínek stále menší šanci dosáhnout na hypotéku a opatřit si vlastní bydlení. Jsou nuceni se tísnit v pronájmu, který do značné míry ovlivňuje jejich rodinný rozpočet. Je to tedy právě skupina mladých lidí, kteří hledají vhodnou alternativu k panelovým nebo cihlovým stavbám. Jednou z alternativ představuje právě mobilní dům, který se komfortem vyrovná běžnému bydlení.

pohled z okna

Mobilní domy lze koupit jako zánovní a výrazně tak ušetřit v případě pořízení bydlení. Tyto objekty jsou povětšinou dovezeny ze zahraničí, jelikož u nás není jejich produkce ještě natolik rozšířená. Pokud nefandíte koupi z druhé ruky, jistě najdete přesně, co hledáte od některé z českých firem, které se na prodej mobilních domů specializují.

Mobilní domy v posledních letech u nás zaznamenaly zvýšenou poptávku. I přesto jsou ale firmy na tento nával připraveni a dokáží uspokojit každého zájemce, který projeví o tento typ stavby zájem. Navíc mobilní dům nepodléhá stavebnímu zákonu a není tak zapotřebí složitě zařizovat stavební povolení. Objekt je usazen na místo během jednoho dne a vy se můžete s radostí nastěhovat.