Podložky na cvičení nejsou karimatky, liší se od nich tenčí vrstvou a hlavně tím, že dobře dosedají na jakýkoli povrch, na němž nekloužou, a stejně tak nepodkluzují ani při vašem pohybu, ať už máte na sobě tenisky, ponožky, anebo jste úplně naboso. Kromě cvičení je můžete využít i pro jinou zábavu.
Zábava s podložkou na cvičení
Zalíbí se i dětem – vaši podložku na cvičení si mohou zabrat vaše ratolesti a dokonce i domácí zvířata. Budete si muset možná pořídit ještě jednu. Dětem i zvířatům vyhovuje, že je tenká, nepodkluzuje a hlavně dobře izoluje tělesné teplo. A právě tytéž vlastnosti, podstatné pro komfortní cvičení, využijí kočky psi pro pohodlné ležení a děti si z vaší podložky vytvoří závodní dráhu, prostor pro stavění kostek stavebnic, domečků pro panenky a jejich dalších smělých projektů.
Snadno se udržují v čistotě – Jestliže se podložka zašpiní, bude nasáklá potem a pokrytá prachem, snadno ji vyčistíte proudem vlažné vody a běžných úklidových prostředků. Pouze byste se měli vyvarovat drsných kartáčů a dalších hrubých metod čištění a stejně tak i agresivních rozpouštědel a čistidel, jako je Savo nebo silné kyseliny a louhy. Lépe se udržují v čistotě syntetické materiály, s těmi přírodními to bývá složitější.
Využijete je i pro práci – když potřebujete něco rozmontovat, rozebrat, spravit, a leží to blízko u země, např. elektrickou zásuvku, přepínač, kabelové svody, kobercovou lištu atp., můžete si pod sebe dát podložku na cvičení. Budete v teple, budete sedět na měkkém, nebude to klouzat a nebudete se nuceně po zemi posouvat. Usnadní vám to práci a zvýší komfort.
Skládáte puzzle? Pak si lehněte na zem na podložku a zjistíte, jak je to zábavné. Můžete si k tomu pustit nějakou muziku anebo poslouchat třeba scénky z Divadla Járy Cimrmana, pokud vyznáváte retro styl a máte rádi staré gramodesky.