I ruce chtějí své

Rukám nijak neprospívá těžká práce ani mytí nádobí za použití různých saponátů, ani hrabání se v hlíně při práci na zahrádce pro jejich pokožku není dobré, ta pak může praskat, což může být i bolestivé, ale hlavně se rychle odmašťuje.
masáž dlaně.jpg
Mytí je základ, ale co pak
Mytí rukou by mělo být základním hygienickým návykem, tím by ale péče končit rozhodně neměla. Po umytí byste měli ruce pořádně otřít do suchého ručníku, a to včetně konců prstů, tím zamezíte tvorbě bolestivých záděr. Samozřejmostí v péči o ruce by mělo být používání krému . Ten pokožku zvláční a dodá jí potřebnou vlhkost, ruce si mažte během dne vícekrát, tím určitě nic nezkazíte. Pokožce jako takové neprospívají sluneční paprsky, chlad nebo naopak horko. Tak jako celé tělo, i ruce potřebují dostatek tekutin. Občas se doporučuje dopřát rukám zábal, nejlépe na celou noc, abyste zabránili znečištění povlečení, na ruce natáhněte obyčejný igelitový pytlík nebo použijte kosmetické rukavice, které jsou právě k tomu určeny.
děvče s prsteny.jpg
Koupele a krémy
Výborným regeneračním prostředkem je i koupel s přísadou teplého oleje (olivový nebo mandlový). Masku na ruce si můžete vyrobit i z domácích surovin, postaví vám k tomu troška medu a olivového oleje, po půl hodině bude viditelný efekt. Zanedbávat byste neměli ani nehty, těm prospívá koupel z mléka. Ruce také budete šetřit tím, že při úklidu je budete chránit rukavicemi, věřte tomu, že i když ze začátku se vám to může zdát nepohodlné, za krátký čas si zvyknete a ruce vám za to budou vděčné.
Problém, který trápí především ženy, jsou lokty, na těch je kůže ne příliš pěkná, je to i tím, že se hodně o lokty opíráme a dostávají tak pěkně zabrat. Nezapomeňte je alespoň jednou denně promazat, kůže pak bude lépe vypadat a bude i měkčí.
Aby vám ruce sloužily celý život, musíte se o ně starat a chovat je jako v bavlnce.