Kempování jako záležitost srdce


Spousta možností

Pokud nejste nijak nároční, postačí vám stan. Jedná se o nejlevnější variantu kempování. Levnější už je snad jenom spaní „pod širákem“. Pokud vám stávají vlasy hrůzou při pomyšlení na tvrdou zem, všudypřítomné vlhko a dotěrný hmyz, vyvedu vás z omylu. Dnes už jsou stany propracované. Spát můžete na samo nafukovacích karimatkách ve spacím pytli vhodném i do minusových teplot. Hmyz snadno odeženete díky síti či přípravkům proti němu a vlhka se zbavíte během dne, když vysvitne sluníčko. Nicméně chápu, že stan není pro každého. Jaké jsou tedy další možnosti?

stanování_v_přírodě

Dům na kolech

Kempovat klidně můžete ve voze, který si můžete speciálně upravit pro spaní. Ideálně pokud jste pouze dva bez dětí, dá se v běžném osobním automobilu udělat parádní ložnice. Potom už stačí mít s sebou vařič a ráno si můžete uvařit kávu s výhledem, o kterém sníte. Další možností je obytné auto. To už je poměrně drahá varianta kempování, nicméně moderní vozy mají nejen plně vybavenou kuchyň, ložnici s televizí, ale i sezení a dokonce koupelnu se sprchovým koutem a WC. Jednoduše bydlíte jako doma na pár metrech čtverečných a přírodu máte vždy nadosah.

Karavan je láska

Další možností je karavan, který se připojí za osobní auto. Vybavení je srovnatelné s obytným vozem, jen potřebujete navíc ještě automobil, který karavan uveze. Výhodou je, že pokud zaparkujete v kempu a budete chtít vyrazit na výlet někam dál, karavan tam na vás počká.

bydlení_na_kolech

Nemusíte vše balit a zabezpečit na jízdu, jako u obytného auta. Kempovat můžete i mimo kempy, s sebou si naberete zásobu vody a dotankovat ji můžete klidně i na benzínových stanicích kdykoliv během cesty. A pokud se bojíte, že nebudete mít elektriku, abyste měli teplou vodu nebo si mohli večer pustit oblíbený film, i to se dá vyřešit. Použít můžete solární panely nebo foltaiku, díky čemuž se stanete samostatnou jednotkou. Kempování zdar.