Plot je základ

Základem každého domu je plot, který vytyčuje hranici pozemku a bráni proti vniknutí zloděje. Pokud však kolem Vašeho nového domu žádný plot nemáte, tak děláte velkou chybu. Plot totiž neslouží pouze jako ochrana pozemku před zloději, ale také zajišťuje soukromí a povětrnostní, či hlukovou bariéru. Pokud tedy přemýšlíte nad realizací nového plotu, vyberte betonový plot, který svými vlastnosti strčí všechny ostatní do kapsy.

V dnešní době jsou nejznámější tři druhy plotů, které se stavějí nejčastěji. Mezi tyto ploty patří plot dřevěný, pletivový a také plot betonový.

Plot (9)

Plot dřevěný se nejčastěji staví u chat a chalup, které se nacházejí na horách. Dále se dřevo využívá spíše jako výplň do betonových plotů, či jako dekorace. Plot není finančně náročný a jeho realizace je poměrně rychlá. Jedinou nevýhodou tohoto plotu je neustále ošetřování během let. Bez pravidelných nátěru se Vám začne plot po určitém času rozpadat.

Plot pletivový je nejrozšířenější volbou. Díky jeho rychlé realizaci a velmi nízké ceně, je oblíbený jak u nás, tak v zahraničí. Plot se dá také opatřit ostnatým drátem a nemusíte se o něho během let starat. Součástí plotu je většinou branka a je možnost, si vybrat jakou výšku chcete.

Plot (8)

Plot betonový je hitem dnešní doby a to díky vlastnostem, které nabízí. O plot se během let nemusíte skoro starat a i tak Vám dlouho vydrží. Jeho realizace je poměrně rychlá a i když, je plot finančně náročnější, tak se během let zaručeně vyplatí. Jeho výška může dosahovat až 3 metrů a můžete si vybrat z mnoha dekorů a výplní. Navíc plot zajištuje povětrností a protihlukovou bariéru, která zajišťuje naprosté soukromí.

Jestliže budete stavět nový plot, zkuste se podívat na betonovou verzi. Zaručeně si z velkého množství dekorů vyberete ten, co se Vám bude líbit nejvíc a oceníte jeho všestranné vlastnosti.