Mobilní dům Lavaro House H1 (nejen) pro chataře a chalupáře

Chata nebo mobilheim

Česká republika je stále rájem chatařů, má to kořeny v poměrně nedávné historii „budování rozvinutého socialismu“, kdy se stavěla panelová sídliště, ale lidem pochopitelně scházel kus přírody a vlastního soukromí mimo betonové plochy městské zástavby.

živý plot

Mít své vlastní soukromí na vlastním pozemku, byť docela malém, je jednou ze základních lidských potřeb, a stále si připomínáme, že jsme součástí přírody, ačkoli si to uvnitř čtyř stěn panelového bytu zřídkakdy uvědomujeme.

Kontakt s přírodou však máme zakotvený v podvědomí a proto také většina obyvatel městských sídlišť míří alespoň na víkend na chatu, kde si konečně můžeme dopřát vytoužený klid a pohodlí. V pátek večer usedáme ke stolu s kávou uvnitř chaty, je tu ticho, a možná ani netoužíme po televizním programu. A rázem si uvědomíme, že nám ke štěstí vlastně stačí jen málo životního prostoru, máme-li možnost se projít po zahradě a vyrazit na louku, k řece, či do lesa.

výhled z pozemku

Zamyslíte-li se nad tím trochu do hloubky, zjistíte, že většina rekreačních objektů má docela skromné rozměry, a že nám stačí kuchyňský a sprchový kout, toaleta, jedna ložnice, menší obývací pokoj, a hlavně výhled do zahrady. Před domem rádi posedíme pod pergolou či na terase, jdeme zalévat květiny, pěstujeme rajčata a hlávkový salát a běháme bosi na krátce střiženém trávníku.

A právě tato fakta jsou jedním z významných důvodů, proč se mnozí z nás odvrací od „světel velkoměsta“ a žijí raději tam, kde se cítí dobře. Svůj sen bydlet ve vlastním si můžeme splnit i mobilní dřevostavbou Lavaro House H1 Top mobilní domy. Nejsou to pouze sezonní objekty, jsou kompletně zateplené, obyvatelné celoročně, s veškerým potřebným zázemím na obytné ploše cca 50 čtverečních metrů. Při dnešních cenách nemovitostí a nájemného je to stále nejschůdnější cesta, jak se vymanit z toho městského „blázince“.