Pár tipů na bezproblémové stěhování v Ústí nad Labem

Chystáte se na stěhování? Pak by vám mohly pomoci některé osvědčené rady:

Jak se zásuvkami komod a jiných částí nábytku – většina moderního nábytku se dá rozebrat, výrobci počítají s tím, že budou své produkty skladovat v demontovaném stavu a zákazníci si je doma sestaví sami. Je-li to i váš případ, můžete jednoduše vysunout plné regály věcí z vašich komod či skříní a nejsou-li příliš těžké, převázat je tenkou flexibilní polyetylenovou (potravinovou) fólií. Tím se věci z regálů nevysypou, nemusíte je balit do krabic, ušetříte čas i zbytečnou námahu. Pro zajištění větší bezpečnosti uložených věcí v regálech je můžete nahoře před zabalením regálu do fólie pokrýt uříznutou deskou z papírového kartonu.

krabice na stěhování

Kam ukládat při stěhování krabice s věcmi – stěhovací firma stěhování Ústí nad Labem bude muset být informována, odkud a kam bude nosit krabice s vašimi věcmi. Máte dvě možnosti – v té první, jednodušší, budou krabice vyskládané jen v jedné místnosti, ovšem po nastěhování budete mít obtížnější vybalování, budete se muset s krabicemi přesouvat sem a tam. Druhou možností je označit barevně (třeba barevnou samolepkou či popiskem) krabice s věcmi tak, jak patří do jednotlivých místností, např. červená do ložnice, modrá do kuchyně. Stěhovákům předložte plánek bytu s barevným označením, aby se lépe a rychleji orientovali v prostoru a krabice ukládali na své místo.

kufr na střeše

Jak balit talíře – také vás to svádí vzít talíře a pokládat je do krabic tak, jak leží na stole? Zkuste to jinak – vystelte bublinkovou fólii na dno a talíře pokládejte na svislo vedle sebe. Jaký to má efekt? Čistě gravitační – vlivem gravitace (hmotnosti talířů položených na sobě) budou spodní talíře velmi silně namáhány velkým tlakem a navíc rázovou silou v průběhu jízdy stěhovacího auta. I když budou chráněny bublinkovou fólií, mohou díky těmto fyzikálním silám popraskat.