Zastínění oken

Už Vás nebaví Vaše žaluzie? Chtěli byste, aby okna ve Vašem domě či bytě dostala jiný rozměr? Pojďme se podívat jaké existují jiné možnosti než klasické žaluzie, které Vám nejen pomohou od světla, ale i například od nechtěných pohledů sousedů.

Pravdou je, že i klasické hliníkové žaluzie se už dávno nevyrábí pouze v bílé nebo stříbrné barvě, ale dají se pořídit v desítkách barevných odstínech i provedení.

Méně známé jsou dřevěné interiérové žaluzie. Jedná se o luxusnější variantu výše zmíněných žaluzií.

žaluzie

Už jste slyšeli o Plisé, neboli skládané textilii. Její největší výhodou je, že se dá shrnovat od spodu nahoru, ale i ze shora dolu, navíc se jedná o velice dekorativní zastínění.

Pokud máte v domě či bytě velká okna, určitě by Vás mohli zaujmout vertikální lamely. Jsou nepřehlédnutelné a dokonale regulují světlo.

Mezi poměrně novinku patří zajisté japonské stěny. Pohybují se po kolejnici ve stropě a ideální jsou například na francouzská okna.

Další novinkou jsou fólie, které se nalepují na okna a zadrží UV záření, tím také snižují teplotu v bytě.

závěsy

Určitě také zajímavou variantou jsou římské rolety. Jsou velice elegantní a díky široké nabídce barev a vzorů můžete sladit okna s vybavením pokoje.

Samostatnou kapitolou jsou venkovní rolety. Ty nejenže Vás ochrání před světlem, ale také hlukem, před zvědavými sousedy ale hlavně i před nezvanými hosty. Přes tyto rolety se zkrátka žádný zloděj nedostane.

Asi nejlevnějším způsobem zastínění jsou záclony. Výběr je veliký a překvapí Vás, jak záclony dokážou zútulnit byt.

Jistě si teď říkáte, že jste ani netušili, že je tolik možností. Je to tak a teď už je jen na Vás, pro kterou variantu se rozhodnete. Mějte na paměti, že zastínění není důležité pouze v létě. Navíc se jedná o dlouhodobou investici a je proto potřeba vše pořádně promyslet. Držím palce ať vyberete to nejlepší.