Robotická sekačka: Pomocník nebo blbost na půdu?

Každý, kdo máme dům se zahradou, nebo jakýkoliv pozemek, známe problém s tím, že je třeba se o něj i starat. Nemůžeme pozemek se zahradou nechat jen tak ležet ladem, obzvlášť pokud na něm žijeme a využíváme jej aktivně, protože tráva a různé další rostliny zkrátka nejsou jedinou živou věcí na pozemku kromě nás, a tak rostou a rostou a nám přibývají další a další povinnosti. Musíme se o naši zahradu starat, jinak by pozemek vypadal nevzhledně a ošklivá a neupravená zahrada by dost výrazně snížila kvalitu celého domu. A dost jasně každý ví, že zahrada dělá hodně, proto je třeba se o ni starat. Není nutno hned sadit rostliny, různé bylinky a okrasné keře, je ale třeba udržovat ten základ, a to je tráva.

robotická sekačka

Dost velký problém pro každého, obzvlášť pro rodiny, kdy se každý člen s každým členem rodiny hádá, kdo půjde onu narostlou trávu posekat, protože, až na výjimky, je to velmi nepříjemná práce, člověk se navíc i zapotí a je špinavý, a pokud má někdo navíc dost velkou zahradu, je to také požírač času.

Moderní doba s sebou však přináší také plno vymožeností a různé roboty, kteří za nás práci udělají. Existují myčky, které za nás umyjí nádobí, robotické vysavače, myčky na okna a různé další vychytávky, avšak tyto roboty nenajdeme jen v domácnosti, ale také na zahradě. Celkem nelevnou záležitostí je robotická sekačka na zahradu. Jedná se o malého robota, který pomocí koleček jezdí po vašem pozemku a seká trávu.

robot

Cena se pohybuje okolo 15 tisíc, tudíž to není úplně nejlevnější záležitost na to, že se jedná o malou hračku, robot vypadá prakticky jako vysavač. Avšak lidé, kteří jej mají, si ho naprosto vychvalují. Je zde však jedno velké ale. Robot vám neposeká vysokou trávu, tudíž za vás opravdu neudělá špinavou práci. Musíte ho tedy pouštět v pravidelných intervalech a on vám bude zastřihávat váš trávník.

Robotická sekačka je tedy rozhodně dobrým pomocníkem, ale pouze pro krátké trávníky. Některým lidem ale také může vadit nevzhledně posekaná tráva, protože robot mnohdy jezdí „nakříž“ a tvoří takové křížové obrazce, některé nejezdí rovně jako třeba robotický vysavač.