Sedací vaky pro děti vybírejte se svými ratolestmi

Děti si je vytvarují podle svého – jednou z pozitivních vlastností sedacích vaků je schopnost vytvarovat sezení podle potřeby tak, abychom zaujali co nejpříjemnější polohu. Polohu můžete měnit podle libosti, to platí hlavně u vaků větších rozměrů, jako jsou výrobky s označením Duo.

modrý vak

A co vzhled? Sedací vaky pro děti by měly odpovídat jejich požadavkům, i co se týče vzhledu. Nechte své děti rozhodovat o tom, jaký se jim líbí tvar, a také jaká bude jeho barva. Upozorněte je také na to, jak s nimi zacházet, aby jim vydržely dlouho jako nové.

vaky na písku

Co se týče vzhledů, na trhu je velmi mnoho různých výrobků tohoto typu, některé připomínají zvířátka, jiné fotbalové míče, hrušky či malá křesílka. Nezapomínejte, že děti milují syté pastelové tóny barev, a tak je nechte rozhodnout, co je nejvíce osloví, i když to třeba neodpovídá vašim představám o kráse či vkusu. Bude to přece jen jejich vak a měly by se na něm cítit příjemně.

Jaký potah vaku pro děti je nejvhodnější – je nesporné, že přírodní vlákna jsou pro lidskou pokožku přirozené, a také se mnoho lidí takovými výrobky obklopuje. Jsou to například bavlněná povlečení, trička, košile či kalhoty a spodní prádlo z přírodních vláken, s nimiž se cítíme příjemně. U sedacích vaků pro děti je to trochu složitější. Když zvolíme přírodní materiál potahu (bavlnu, manchester), bude se hůře udržovat v čistotě a bude mít menší pevnost, ovšem pro klidnější děti jsou velmi vhodné. Výhodou je, když je potah odnímatelný a lze jej vyprat v pračce. Ze syntetických materiálů můžeme vybírat hlavně mezi polyesterem a nylonem.

Polyester je velmi příjemný na dotek, hebký, ale náchylný na poškození. Nylon je sice na omak hrubší, ale je velmi pevný a odolává i hrubšímu zacházení, když se s vakem posouvá po zemi, nebo když se na něj děti posadí s větší razancí.